Klub vojenské historie Moravský Žižkov

8. Jäger-Division

 

 

8. Jäger-Division

známá též jako Schlesische Division

 

 Znak divize:

 

 

 

 



Velitelé:

 


General der Infanterie Gustav Höhne (30.6. 1942 - 23.7. 1942)
General der Panzertruppen Gerhard Graf von Schwerin (23.7. 1942 - 13.11. 1942)
General der Gebirgstruppen Friedrich-Jobst
Volckamer von Kirchensittenbach (13.11. 1942 - 1.9. 1944)
Generalleutnant Christian Philipp (1.9. 1944 - ?.4. 1945)

 
Operace:

  

Východní fronta, severní sektor (06/ 1942 - 03/ 1944)
Východní fronta, jižní sektor (03/ 1944 - 05/ 1945)

  

Organizace:


28. Jäger Regiment - 28.myslivecký pluk

38. Jäger Regiment - 38.myslivecký pluk

84. Jäger Regiment - 84.myslivecký pluk

8. Artillery Regiment - 8.dělostřelecký pluk

1. Battalion - 1.prapor

2. Battalion - 2.prapor

3. Battalion - 3.prapor

4. Battalion - 4.prapor

zásobovací jednotky

  

Nositelé Rytířského kříže, kteří byli příslušníci 8. Jäger Division:


Erhard Berner 1/18/1945
Wilhelm Buergel 2/29/1944
Johann Einfalt 2/28/1945
Werner Hartmann 10/4/1944
Georg Herrmann 12/31/1944
Alfred Jarosch 9/24/1942
Herbert Kadenbach 9/16/1942
Erhard Kleindienst 12/18/1944
Otto Klos 1/9/1945
Ewald Koj 5/9/1945
Gerhard Kollehn 12/11/1944
Johannes Lawrenz 5/14/1944
Hugo Luedcke 2/9/1943
August Machowsky 4/30/1945
Max Mecklenburg 11/18/1944
Johannes Morawietz 1/7/1943
Fritz Müller 8/25/1942
Walter Oppermann 5/5/1943
Joachim Ott 10/28/1944
Arthur Pasternak 3/24/1943
Christian Philipp 3/11/1945
Robert Rahlenbeck 8/23/1943
Rudolf Roesner 4/18/1943
Helmut Schoen 4/5/1944
Kurt Tieseler 4/16/1944
Friedrich-Jobst Volckamer von Kirchensittenbach 3/26/1944
Erich Wagner 8/23/1943
Ernst Wawrok 2/9/1943
Franz Weber 10/28/1944
Günther Westberg 1/31/1945
Josef Wichoczek 12/9/1944
Eduard Winterhoff 8/25/1942
Kurt Witschel 1/4/1943
Alois Zepner 9/10/1944

  

8. Jäger-Division se vzdala Rudé armádě v 05/ 1945.

© Historik KVHMZ 2009-2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode