Klub vojenské historie Moravský Žižkov

46. Infanterie Division

 

46.Infanterie Division

  

Znak divize:

 

 

Velitelé:


Generalleutnant Paul von Hase (1.9. 1939 - 24.7. 1940)
General der Infanterie Karl Kriebel (24.7. 1940 - 17.9. 1941)
Generalleutnant Kurt Himer (17.9. 1941 - 26.3. 1942)
Generalleutnant Ernst Haccius (5.4. 1942 - 7.2. 1943)
General der Infanterie Arthur Hauffe (7.2. 1943 - 13.2. 1943)
General der Gebirgstruppen Karl von le Suire (13.2. 1943 - 1.5. 1943)
General der Infanterie Kurt Röpke (1.5. 1943 - 10.7. 1944)
Oberst Curt Ewrigmann (10.7. 1944 - 26.8. 1944)
Generalleutnant Erich Reuter (26.8. 1944 - 8.5. 1945)

 
Operace:


Polsko (09/ 1939 - 05/ 1940)
Francie (05/ 1940 - 06/ 1941)
Východní fronta, jižní sektor (06/ 1941 - 09/ 1944)
Maďarsko a Československo (09/ 1944 - 05/ 1945)

  

Organizace:


Infanterie-Regiment 42 - 42.pěší pluk
Infanterie-Regiment 72 - 72.pěší pluk
Infanterie-Regiment 97 - 97.pěší pluk
Artillerie-Regiment 114 - 114.pěší pluk
Aufklarungs-Abteilung 46 - 46.průzkumný oddíl
Panzerjager-Abteilung 52 - 52.protitankový oddíl
Pionere-Abteilung 88 - 88.ženijní oddíl
Nachrichten-Abteilung 76 - 76.zpravodajský oddíl

  

Nositelé Rytířského kříže, kteří byli příslušníci 46. Infanterie Division:


Franz-Xaver Attenberger 1/21/1945
Karl Beschle 11/3/1944
Karl Bock 5/3/1942
Karl-Heinz Dierks 1/13/1945
Karl Eiden 3/7/1943
Alfred Engler 11/18/1944
Rudolf Fuchs 8/26/1943
Ernst Haccius 4/2/1943
Arthur Hauffe 7/25/1943
Georg Heinzmann 5/3/1942
Gustav Huber 11/26/1944
Konrad Hupfer 9/21/1941
Karl Koppenwallner 1/1/1944
Karl Kraft 1/18/1942
Ernst Maisel 4/6/1942
Gerhard Mantel 4/14/1945
Wolfgang Mathes 1/9/1945
Helmuth Ott 11/16/1943
Alois Rampf 10/4/1944
Friedrich Richter 8/17/1943
Rudolf Richter 8/7/1942
Kurt Roepke 11/18/1943
Eduard Schaefer 8/23/1943
Konrad Schmidt 8/23/1943
Josef Stigler 7/10/1942
Ludwig Streit 9/10/1943
Peter Windschuettl 7/2/1943
Ernst Zeller 11/16/1943

© Historik KVHMZ 2009-2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode